DZIEWIĘĆ LAT DZIAŁALNOŚCI ZESPOŁU WOKALNEGO PASIONATTA

="Speaker 2" class="img-fluid">

Zespół Wokalny Pasjonatta powstał 8 czerwca 2012 roku. przy Domu Kultury „Ruta” - Spółdzielni Mieszkaniowej Czuby w Lublinie. Pasjonatta występuje w różnych miejscach w tym – w Domach Kultury , w Domach Opieki Społecznej, na festynach, i w Nocy Kultury w Lublinie. W okresie letnim, prowadzi zabawy na Moście Kultury. jak też uczestniczy w imprezach organizowanych przez władze miasta Lublina. Pasjonatta jest zapraszana i uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych jak: koncerty, zabawy, spotkania integracyjne, festyny. Ma w swym dorobku wiele podziękowań, pucharów, medali. W listopadzie 2019 roku zespół brał udział w ogólnopolskim konkursie zespołów wokalnych w Warszawie i otrzymał pierwsze miejsce. W repertuarze zespołu są utwory patriotyczne, religijne, a przede wszystkim piosenki o charakterze rozrywkowym.

PASJONATTA zbliża się do jubileuszu 10-lecia powstania zespołu, który wypada w przyszłym roku. Jako zespół miasta Lublin przygotowuje się do tego wydarzenia. Dlatego w piękny, ciepły dzień zespół wziął udział w sesji zdjęciowej wędrując po swoim mieście, prezentując część repertuaru i pozdrawiając przechodniów.

Zespół wykonuje utwory w całym składzie, ale można tu realizować swoje marzenia występując ze swoim repertuarem solo. W ramach zespołu są też duety tercety, kwintet.

Założycielem i dyrektorem Zespół Wokalny Pasjonatta jest Alina Famares.

. . .